13 Eylül 2015 Pazar

- A Thousand Kisses Deep-

Herkesin kendisine göre bir yalnızlığı herkesin kaldırabileceği kadar yalnızlık  var herkesin yalnızlığında sığındığı farklı liman var .. Ama ya şarkılar da olmasaydı?


Yalnızlığın en sadık yoldaşı Cohen'dir benim için nedendir bilinmez sesinde hep bir yalnızlık vardır  ,

Cohen deyince  ;

(A thousand deyince)


14 yorum:

 1. Ne kadar sevdiğimi biliyorsun. Morrissey, Cohen gibi şarkıcılar bence çok farklılar. Derler ya hani modern zamanların ozanları diye.. Bence öyleler. Her dizeleri melankoli kokuyor. Sahnede onları izlerken de o farkı hissettiriyorlar. Zarif ve yalnız duruşlarıyla.
  Ufak bir şarkı önerim; Cohen'ın Dress Rehearsal Rag'i :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Morrisey'in yeri ayrıdır ben de her ruh halimde onu dinleyebilirim ama Cohen daha bir melankolik geliyor
   Immmm o şarkıda çok iyiymişş :) favorin bu şarkısı mı ?

   Sil
  2. Yaşantısında depresyondan muzdarip olduğu zamanlar olmuş Cohen'ın ve belki de bu sayede eserlerinden melankoli fışkırıyordur. Kim bilir :) Hangisi daha melankolik seçemiyorum ama Morrissey'i gün içinde, Cohen'ı da geceyarısından sonra dinleyip efkarlanmak tercihim :D Şu bir gerçek ama; şarkıları çok gerçekçi bence. Piyasada aşktan, ölümden, terkedilmekten bahseden çok fazla insan var ama ikisi kadar samimi ve gerçek konuşan birisi yok :) Zaten hala söylüyorum, onca şarkıcıyı izledim ama hiçbirisi Morrissey ve Cohen kadar etkilemedi beni. Şarkı söylemiyorlar adeta dertleşiyorlar :) Konser izlerken ürperdiğimi hissetmişimdir.

   Favorim olmasa da en sevdiğim eserlerinden biri :) İntiharı bu kadar soğuk anlatan şarkı görmedim. Cohen şarkılarını sevdiğine göre biliyorsundur kuşkusuz ama yine de birkaç tane daha öneride bulunmama hayır demezsin sanırım ? :)

   Her albümden seçeyim 1 tane: Coming Back to You, By the Rivers Dark, Avalanche, Teachers, Seems So Long Ago Nancy (gece dinlememeli tehlikeli şarkı), The Traitor, Did I Ever Love You, Show Me the Place, A Singer Must Die, I Can't Forget, Memories, The Letters,..ve tabii ki en sevdiğim The Future (İstanbul'daki konserin ikinci şarkısıydı ve ben kalan üç saatte paralize olmuş haldeydim :D).

   Sil
  3. Bu ikilinin konserlerine gitme şerefine nail olma şansımı çoktan kaçırdım sanırım gelmezler bir daha buralara bilemiyorum neyse gidem biri olarak seni sömürmek birinci vazifesini yerine getireyim bari :D "konser de söylediği ikinci şarkısından" başlamak üzere diğer önrrdiğin bir iki bilmediğim şarkısını da gece dinlerim, her zaman her türlü şarkı önerine açığım :)

   Sil
  4. Cohen için bir şey diyemiyorum zira 80'ine bastı fakat Morrissey daha genç ve Ocak 2016'da uzun zamandır hayalini kurduğu Ortadoğu turnesine çıkabilirmiş ki Türkiye'nin de esgeçileceğini sanmam. Hala şansın var bence :) Organizatörler sıcak baksaysydı, 2014'te sadece İstanbul'da değil aynı zamanda Ankara, İzmir ve Bursa'da da sahne alacaktı.

   Yorumlarını bekliyorum :)

   Sil
 2. Zincirleme şarkılar güzel olmuş.

  Yalnızlık demişsin ama ilk şarkı yakın arkadaşlarımdan birinin düğün dans müziğiydi. Aklıma direk o an geldi :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten en büyük yalnızlık evlenince başlamaz mı :P ( gören de beni 10 yıllık evli sanır :))

   Sil
 3. ay bak ben hep dinlerim dance me to the'yı ve bir de I am your man'i :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkisi de çok iyi şarkılar :)

   Sil
 4. yahu ben buraya niye geldim ne aradım ne buldum? her yazın demek istemiyorum paylaşımın ve güzelim analizlerin ve yorumların beni benden aldı bir de bu şarkılar, sanatçılar hepsi evrensel ya kime dinletirsen dinlet aynı tepkiyi alırsın; çok güzel :) sevdiğim bir şey daha iyice kayboluyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mariposa değerlidir senin gibi. sevindim tanışmanızaaa :)

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim yaz saklan kaç bloğumu beğenmene çok sevindim :) sonuçta herkes bir şekilde kendini ifade etmeye çalışıyor ben de başarılı olduysam ne mutlu bana
   Deep sen var ya seen bloğ aleminin muhtarısın :D senin sayende tanışıyoruz her birimiz :)

   Sil
  3. Deep hani biz arkadaşız ya ben dışarda hava atıyom benim seni bilmeyen arkadaşlarıma ;) yaa

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...