8 Ocak 2016 Cuma

Büyüklere Masallar 8*)


İnsanların ona bakıp bakmadığını kontrol etti önce onu öylece görmelerini istemezdi ama kimse onun farkında değildi herkes yağmurunda hızlanmasıyla  bir yerlere yetişmeye çalışıyordu bir kişi hariç o da diğerleri kadar kimseyi umarsamaz görünüyordu ama diğerlerinden farkı o muhteşem özgüveniydi. Giydiği simsiyah pardösüsü ,olabildiğince uzun boyu pürüzsüz teniyle elindeki sigarası insanda sigaraya başlama hissi uyandırıyordu . Halbuki  Yağmurlu havada güneş gözlüğü takacak kadar aptaldı ama ona rağmen her şeyi boşveren özgüveni diğerlerinden farklı kılıyordu. Ona bakınca  bütün mutsuzluğunu unutmuştu sanki aylardır üzerinde çalıştığı romanın dördüncü yayınevinden de red alan o değilmiş gibiydi .
Yavaşça doğrultu zorlukla kendini attığı banktan kendini kaldırıp onu izlemeye başladı .Biliyordu mükemmel bir iz sürücüydü babasından geçmişti ona bu özellik aslında karşı cins için kullanacağını düşünmüştü hep ama madem bir erkek dikkatini çekmişti onu da takip edebilirdi ondaki bu özgüvenin sebebini çözmeliydi . 

Dünya 'nın en güzel kızıyla mı birlikteydi .58. günlerini kutlamak için buluşmaya mı gidiyordu ? 
Yoksa mükemmel bir işi mi vardı ? 
Belki sadece  sevdiği bir yemeği yemişti 

Ne pahasına olursa çözmesi gereken bir gizdi artık bu yalnız kendisinin bildiği ..
Boyunun uzun olması bay özgüvene ayrı bir hız kazandırıyordu onu takip etmek kolay değildi  üstüne   yolda biriken yağmur suları tek takımını mahvediyordu . Bir anda durdu saate bakma ihtiyacı hissetti 2 'ye geliyordu ve daha hiçbir şey yememişti . Yok yere bu adamı takip etmeye devam mı etmeliydi yoksa en uygun gördüğü yerde karnını mı doyurmalıydı bir an önce karar vermeliydi bay özgüven  aradaki mesafeyi arttıyordu. Başkası olsa çoktan bırakırdı ama o başkası değildi "birazcık" farklıydı açlığına rağmen takibe devam etti. Bir yol ayrımına geldiler tam o sıra telefonuyla konuşmaya başladı acaba kiminle konuşmuştu önemli değildi telefonla konuşurken bile o özgüveninden bir şey eksilmemişti yolun sağından ilerledi o da yönelmişti onu takip etmeyi kafasına koymuştu ama bir anda ayağına takılan taş ile tökezledi sokağın sağ tarafına geçmeden bir anda  bay mükemmelin boynundaki çapraz askılı çantayı fark etti bunu niye daha önce farketmemişti ki  , bir anda her şey eski halini aldı o çanta onun totemi oldu hayal dünyasından gerçek dünyaya döndürdü . 

Öyle ki bütün mükemmeliğini bozdu  . Güneş gibi etrafı aydınlatan o değildi sanki kara bulutlar yağmur insanların yüzlerindeki o mutsuzluk geri gelmişti.

Bundan kaçamazdı .Yolun sol tarafına geçti ve beşinci yayın evine romanını göstermek için kendine yeni bir yol çizdi.


(stratovarius - eyes of the world)

2 yorum:

  1. Birkaç bölümü kaçırdım ama :( ama onları da okuyacağım en kısa sürede ellerine sağlık. Merakla okuyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim bir amacı ve bağlantısı olmayan hikayecikler işte benimkisi :))

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...