29 Ağustos 2016 Pazartesi

Erkeklerin Dünyasındaki Kadınların Çığlığı{Baştan anlaşalım bu yazı baştan sona feminizm kokan erkeklerin dünyasındaki bir kadının çığlıklarıyla dolu bir yazıdır bunu bilerek yazıya devam etmenizi temenni ederim .Tabi bir de kişisel ve toplumsal yaşamımdaki bütün şeref yoksunu arkadaşları selamlıyorum bu yazıya sebep sizsiniz..}

Geçen gün arkadaşla aramızda erkek-kadın hükümranlığı üzerine bir sohbet geçti. Kadın- Erkek bay bayan derken sonuç olarak Ona günümüz dünyasının erkeklerin dünyasından çıkıp kadınlar dünyası haline geldiği an erkeklerin nesli tükenir dedim . Aksini savundu (haliyle)
Ama Doğruydu eğer bu dünya da halen daha kadın- erkek hep birlikte yaşıyorsak tek sebebi erkeklerdir ne zaman bu dünyaya kadınlar hakim olur o zaman eşeysiz üremeyi çalışmalarının takibiyle erkeklerin nesli biter bu savımda iddialıyım işin bilimsel boyutunu bir kenara bırakarak zihnüyet yönünü  dikkate alalım .

Erkek cinsi olmadan yaşayamayacak  durumda gözüken kanıksanamayacak büyüklükte kadın kesimi var ama sorun şu ki o kadınlar onlara dayatılanı kabul etmeye öyle alışmış ki değil kapılarının pencerelerinin dışına bakamıyorlar bile .Bu durumda böyle düşünmemeleri içten bile değil. 

Geçen günlerde nefret edilesi bir düğün davetine katıldım  Düğünler zaten benim için çekilmezken bir de üstüne kadın -erkek ayrı yerlerde oturulan bir davet olması katılanların çoğunun zihniyetinin de bu yönde olması olayı daha da katlanılmaz daha kötü ne olabilir ki diye düşündürürken , daha kötüsüne şahit oldum. Düğünde espri olsun diye damadın arkadaşları "kılıbıklık diploması " hediye ettiler herkes güldü etti derken damadın annesi bir anda isyan bayrağını çekti, böyle espri mi olurmuş  kadının görevi erkeğe "itaat" etmekmiş. Kadınlar erkeklere hizmet için varmış bir sürü saçmalık saydı döktü , elbette sadece bizim duyabileceğimiz bir ses yüksekliğinde erkeklerinde olduğu bir mekanda yüksek sesle konuşamazdı ona böyle söylenmişti.

Bu tarz insanlar  yakında çevremde hiç yok denecek az ama bu olmadığı anlamına gelmiyor bu zihniyetle yetişen kadınlarımız ve onların yetiştirdiği erkek çocukları bu dünyayı bu ülkeyi  bu hale getiriyor .Hayır suçlu aramıyorum varsa bir suçlu hepimizin payı var ben orada o kadını aydınlatmadıysam penceresini açıp örümceklenmiş beynin temiz havayla dönmesini sağlamadıysam bun da benim de suçum var  .

Her gün sayfa sayfa gördüğümüz kadın cinayetlerinde , tecavüz , taciz haberlerinin hepsinde hepimiz payı var en çok da erkeklerin. . Nasıl bir cinse aitsiniz bütün bu olanları sahip olduğunuz dünya'da nasıl kabullenip miğdeniz kaldırıyor bilmiyorum. Bildiğim şey , eğer bir baba kendi şehvet duygusunu tatmini için 12 yaşındaki kızına tecavüz ediyorsa dahası  bu tecavüzü kızının bekaretini düşünerek gerçekleştirirken toplumsal baskıyı düşünebilecek bilince sahip olmadığını savunamayışımız bizimne derece vahim olduğumuzu gösteriyor. Cinsel içgüdüyse her iki cinste de var niye tecavüz edilen bir erkek haberi hiç duymuyoruz boşverin hormonları fizyolojiyi en kötüsünden taciz haberi bile gelmiyor .. 

Hadi diyelim ki ben yanılıyorum gerçekten fizyolojik hadi diyelim kadınlardan kaynaklı aslıdna erkekler çok masum yahu   9 AYLIK BEBEĞİN cinsi mi olur BEBEK ,BEBEKTİR. Daha tek başına ayağa zor kalkabilen bir varlığın değil şehvet içeriğine sahip olması erkek ya da kız olması diye bir durumu bile olamaz dolayısıyla  kimse bana erkeklerin fizyolojik yapısından kaynaklanıyor savunmasında bulunmasın .Evet  yapısından ama fizyolojik değil tamamen psikolojik sapkınlarından kaynaklanıyor.

Mümkün olsa  eğer böyle bir şeyin imkanı olsa inanın bu dünyayı kadınların dünyası haline getirirdim evet biraz histerik olurdu ama en azından tecavüz edilirken öldü haberleri duymaz  toplu taciz haberleri almaz , gece 12 den sonra sokağa çıkma , o eteği giyme , örtün , gülme , şunu yapma bunu yapma diye bir kısıtlamamız olmazdı ..

İşin bir de şu boyutu var ki insanı olmayan bu durumu insani olmayan bir çözüm arıyoruz . Kimisi diyor ki idam geri gelsin "sallandırın üçünü beşini" kimse kimseye tecavüz edemez. Tabi o insan değil çünkü armut sallandırıyorlar orada. Kimisi de diyor ki aa öyle şey mi olur yaşam hakkı diye bir şey var biz en iyisi kimyasal hadım edelim. Evet kimyasal hadım hiç yaşam hakkına engel değil çünkü değil  mi .. 
Geçtiğimiz aylarda kimyasal hadım resmi gazetede yayınlandı Amerikanın bazı eyaletlerinde ve bazı Avrupa ülkelerinde uygulanıyor olması sırf idama göre daha "hafif" olması onun yaşam hakkına , beden bütünlüğüne insan hakkına  engel olmadığını   gösterdi, bir hatayı bir hatayla kapattık yine yeniden her zaman ki gibi .. Halbuki Asıl sebebine inmeden yapılan bu uygulama Almanya'daki gibi gönüllülük esası üzerine yapılsa bunun yanı sıra TCK daki yaptrımlar artırılsa dahası toplumda kadın - erkek  , güç egemenlik hegemonya kavramlarına dair eğitimler verilse eminim daha yapıcı çözümler alırdık.

(İdamı tartışmıyorum bile , idamın geri gelmesini düşünen varsa hemen sağ taraftaki çarpıdan sayfayı kapatıp terketsin burayı.)

İşin kadın cinayetleri kısmına gerçekten hiç girmek istemiyorum. Kızını mal gibi sırf para kazanmak için evlendirmek isteyip evlenmeyince öldüreni mi ararsın , sevgili cinneti mi , eş kıskançlığı mı , öldürmek için sebep çok saygı gösterecek adam yok .. Şiddete meyilliler çünkü bunu şu aşağıdaki haritadan ve bu siteden görebiliriz >> http://kadincinayetleri.org/Bu harita tabiki gerçeği yansıtmıyor doğuda eğer bir kadın ölüyorsa hakettiği içindir sen bunu sorgulamazsın batıda ölüyorsa yazıktır çok gençtir . ama o kadardır sayfayı çevirirsin ve ölenin üzerine bir toprak da sen atarsın. 

Düzen bu değiştiremezsin mariposa diyeniniz vardır içinizde  doğru değiştirmem bugün gittiğim herhangi bir kadın örgütünde erkeğin etkisi olmayanı göremem , çünkü bu dünya erkeklerin dünyasıdır ve oyun onların kuralına göre oynanır. Ama Belki BİR GÜN.. 


U-mutlu Yarınlar'a.. 4 yorum:

 1. Merhaba,

  Haklı bir serzeniş...
  Daha insanca bir toplum olabiliriz... Umut her zaman olacak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke haklı olmasaydım keşke haksızsın abartıyorsun diyebilseydniz :/

   Sil
 2. Söyledikleriniz genel olarak doğru. Ama erkek dünyasından kadın dünyasına değiştirmektense, dengeli ve adil bir yaşam paylaşımı olması daha mantıklı. Kadınlara ve çocuklara büyük haksızlıklar yapılıyor. Yapanların yanına kar kalmamalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dengeli ve adil bir yaşam da ancak kadınların dünyasında meydana gelir kanaatçimce , yoksa erkeğin kaburgasından ona hizmet için dünyaya geldiğini düşünen zihniyeti mümkünatı yok değiştiremeyiz değiştiremedikçe yapılanlar yapanın yanına kar kalmaya devam eder

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...