13 Haziran 2015 Cumartesi

*Büyüklere masallar *


Sokakta ağır bir kavurma kokusu vardı kavurma mıydı acaba gerçekten en son bu kokuyu tokat niksarda yağıbasan medresesini gezerken almıştı karınları tok olmasına rağmen geziyi orada bırakıp hemen kokunun geldiği yere gitmişlerdi. Nerden gelmişti ki bu aklına şimdi ailesinden  binlerce mil ötede tek tanıdığı bildiği karnındaki doğmamış subyanla tek başına bir sokakta tokattan çok uzaktaydı 

Excuse me madame , sesiyle  Bu derin düşüncelerinden kurtuldu anlaşılan o ki bir turist yine ona yol soracaktı o da bilmiyordu ki bu şehri , bu ülkeye bi deli cesaretiyle gelmişti .. sorry i dont know diyerek başından savdı adamı şimdi yalnızca yeni güne uyanan bu sakin ama bir kadar da karışık şehrin  yürüdükçe çoğalan sakaların seslerine karışan sokağında gelecek günlerini düşünüyordu. 
Son parasıyla Ülkesinde bir dil kursuna gidip çat pat ingilizce öğrenmiş kurs biter bitmezde kaçarcasına ülkesini doğup büyüdüğü toprakları ailesini sevdiği ama yalnızca onun sevdiği adamı terk edip gitmişti . 
Düşünmeden yaşamanın ne demek olduğunu tatmak istemiş düşünmeden hareket etmişti aslında şuan ki durumu ülkesindeki hali vaziyetinden farklı değildi yine yalnızlık ve kimsesizdi tek farkı bunu o zaman kimse farkedemiyorken şimdi tüm dünyaya ilan ediyordu . 

Çift yürek tek beden özgürlüğünü ilan ediyordu tek dünyaya , sahi  insanlar bile çift yaratışmışken dünyanın bu bitmeyen yalnızlığı nedendi ? Ay ' ın varlığı dünyanın yalnızlığına çözüm müydü ya da diğer güneş sistemlerindeki gezegenlerin varlığı dünyaya yalnızlığını unutturabilir miydi ? Şimdi ailesinden çok uzakta olması onun eksi değişmez sonsuz yalnızlığına çözüm müydü yoksa çözümsüzlüğün bir nizam-ı şekli miydi ? Tüm bu karışık düşünceleri düşünmeden hareket etmek için geldiği yeni ülkesinin kavurma kokulu saka sesli sokağın bir bankında kahvaltısını yapmak için aldığı adını bile bilmediği şeyi yerken düşünüyordu . Düşünmeden gittiği şehirde bitmek bilmeyen dünya ile olan kaderdaşlığıyla düşünmeye devam ediyordu .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...