13 Haziran 2016 Pazartesi

Büyüklere Masallar 9*Kolunu uzattı istese yetişebilirdi boyu uzundu ama istemedi sakince geri dönül elimen bir şey gelmez dedi bütün laneti üzerine çekeceğini bile bile bir cesaret bunu dedi. Dedi ve özgürlüğüne îkavuştu Uzunca zamandır beklediği bir özlemdi onun için özgürlük .

Hayattayken hep Bedenlerin içine hapsedildiğini düşünürdü hoş şimdi de hayatta istese düşenebilir aynı şeyleri ama düşünmek istemedi onun yerine demli bir çay içip manzaranın tadına varmak istiyordu . Bir anka kuşu kadar özgür olduğu bu anların tadını çıkarmak ..

Sahi en son ne zaman mutlu olmayı başarabilmişti en son mutlu olduğu anı hatırlamaya çalışırken gözüne ayağının kenarındaki siyahi karıncalar çarptı o karıncalar ki o geldiğinden itibaren onun farkındalar ,geldiği andan itibaren onu izliyorlardı ama o hiçbir şeyin farkında olmadan küçük dünyasının büyük sorunlarıyla uğraşmakla öylesine meşguldü ki ancak fark etti karıncaları büyüyünce böyle oluyor demek insan karıncalara selam vermeyi unutuyor.

Çayından bir yudum aldı sonra da bir karıncayı aldı eline masanın üstüne koydu bütün isteği kışa hazırlık olan bu karıncanın da o vadinin muhteşem güzelliğinin farkına varmasını istedi belki de sadece çayını yalnız içmek istemediği için aldı

bir an durdu farkına vardı masada dolaşmaya başlayan karıncayı dar bi alanda hapsedip onu manzarayı izlemeye zorlamak ona yapılan zorbalıklardan farksız değildi. Herkes her şey özgür olmalıydı onun dünyasında hiçbir şey zorlama olmamalıydı serbest bıraktı karıncanın masadan inişini arkadaşlarına nasıl karıştığını izledi bir süre sonra vadi manzarası karıncayı kıskanmış olsa gerek rüzgarını savurdu soğuğu hissetti derken alarmın zili çaldı uyandı yorganı yere düşmüş  üşümüş ..

6 yorum:

 1. Rüya olacak kadar güzel, rüya olmayacak kadar gerçek..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekler rüyalarımızın bir parçası :)

   Sil
 2. Güzelmiş; yüreğinize sağlık olsun.

  YanıtlaSil
 3. pek hoş ... Keyifle okudum
  Yüreğinize sağlık

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...