6 Ekim 2017 Cuma

4 Ekim ve BİR GÜN'ÜMKitapları hayattan ayıran şey sayfalarıdır . Hayatta birbirinin aynısı olan günleri geçirirken aylar sonrasında geriye dönüp baktığımızda birbirinin aynısı olan günleri tek bir sayfa olarak görürürz  2 ekim ile 6 ekim ile aynı geçen günler arasında bir fark yoktur ama kitap öyle değildir birbirinin aynısı olsa da her bir sayfanın yeri ayrıdır. Eğer hayatı birebir yansıtan bir kitap yazmış olsaydık muhtemelen sayfaları eksik olması gerekirdi. 
Yazıyoruz 2 ekim yazdık 3 ekim 4 ekim aynı 5 ekim ayrı bir sayfa 6 ekim 2  ekime dahil 7 ve 8 ekim 30 eylül ve 1 ekim'e .. Ağır matematik hesapları yapmıyorum bence tekrar bir düşün demek istediğimi anlayacaksın. 

5 ekim ayrı bir sayfa benim için sebebini size şalanj vasıtasıyla anlatayım bir günümüzü anlatacakmışız anlatalım.

İçinizden bilenler bilir ben gece insanıyım, insandan çok hayvanları seven bir bünye olduğum için  gecenin yalnızlığını sabahın kalabalıklığına tercih ederim iş böyle olunca 2 den önce  yatılmıyor 7 saatlik uyku  gerekli 8-9 dan önce de kalkmıyorum istesem kalkarım orası ayrı çünkü bana göre her ne kadar 7 saatlik uyku deseler de bilimsel bir dayanağı olmamasına rağmen 7 nin uyku için büyük bir rakam olduğunu düşünüyorum her neyse konuyu dağıtmayalım.
kalktık uyandık    kahvaltı olmazsa olmazım öğle yemeği yemem genelde aramam ama kahvaltı mutlaka yapılır sonrası ofise giderim müziksiz  olmaz ya kulaklığım takılı olur ya da arabayla gidiyorsam radyom açık olur güne müziksiz başlamak çaysız kahvaltıya benziyor bence ...

Bildiğiniz üzere 4 Ekim Hayvanları Koruma Günüydü bununla ilgili olarak hayvanseverler olarak bir  seminer düzenlendik bu seminere   ben de konuşmacı olarak katıldım( bakmayın burada olabildiğine dağınık anlatırım burası oyun alanım ). Çok fazla katılım yoktu malesef ama elden bir şey gelmiyor kafalardaki "insan hakları halledemedik ki hayvan haklarına geçilsin " düşüncesini bir türlü zihinlere yansıtamıyoruz .Seminerimde özellikle hayvanların dövüştürülmesi , hayvanların öldürülmesi işkenceler yapılması zehirlenmesi başlıklarını inceledim . Malesef ki hayvansever olarak haklarımızı bilmediğimizde olası bir durumla karşılaştığımızda ne yapacağımızı  da bilmiyoruz en basitinden hayvanların tecavüzünde kesinlikle hayvanın sahipli olmaısna gerek yok sokak hayvanına yapılan türlü taciz ve tecavüz olaylarında vatandaş olrak şikayetçi olabiliriz . Yine aynı şekilde horoz dövüşleri köpek dövüşleri cezai yaptırımları yok sanılsa da kumar suçunu oluşturduğu için hayvanları bu şekilde kullanan kişiler 1 seneye varan hapis ve para  cezalarına mahkum oluyorlar .. Yeteri  caydırıcılıktan uzak olduğunun farkındayım ama elden ne gelir ki bu bile uygulanmıyor keşke uygulanabilse keşke güzel ülkemizde insan haklarıyla  hayvan haklarının birlikte eş güdümlü olarak gitmesi gerektiği bilinci yerleşse.. 

Soğuklar geliyor ..Ege 'de olduğum için pek henüz gelen giden yok ama gelecek lütfen o canları sahipsiz bırakmayalım mama ve sularını gerektiğinde ısınacakları kartondan yuvaları gerekli yerlere koyabilelim. Unutmayın  "Vicdanın yarısı merhamet diğer yarısı ise adalettir."

Günümün sonrasında ne yaptımm konferanstan çıktığımda akşamı bulmuştu eve gitmeden bir seyyar satıcıda çorap gördüm onu aldım çorap siyah üstünde , gazino şarkıcılarının büstiyerlerinden bozma parlak gri renkli puantiyeleri olan bir çorap pek benlik değil ama konferans sonrasında bir iki haberciye röportajvari bir görüşme gerçekleştirmenin etkisi olacak bir havalara girdim ve aldım herneyse ..

Akşama dair anlatabilecek pek bir şeyim yok  kitap şu kitabı okuyorum beklentimi pek karşılamadı ben daha çok bilimsel bir kitap sanmıştım ama yine de ilginç ayrıntılar var herkeslere öneririm ..

Şu ara durup durup Ajda Pekkanın şu coverını açıyorum gece yatmadan önceden bir kaç defa döndü  bana göre mükemmel bir yeteneğe sahip bu kız ve "düşünme hiç" parçasını Ajda'dan daha güzel söylüyor *_*


14 yorum:

 1. Şuan tam da Ajda dinliyorum kızdım :p Hak ettin bence Ajda playlisti sonunda :D Yakında yapabilirim. Şansımı denerim :)

  Hayvanseverlerin kaçı acaba o yasaları ve yapılması gerkenleri biliyor merak ediyorum. Bazen iyi niyetli olmak da zarar verebiliyor davaya. Sözde herkes zaten hayvansever lakin yunuslu parklara giden kürk giyen insanlar var. Şaşıyorum bak. Neyse iyi oldu Mari'nin yazı yazması ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tarafsız olarak söyle düşünme hiç parçasını ekin beril daha iyi söylememiş mi ?

   içlerinden biriyle tartıştım zaten , adamın biri soru sormak istedi buyrun sorun dedim başladı av anısını anlatmaya soruyu falan takmadım o dakikadan sonra avın bir spor olmamasından başladım yunus parkların hayvanat bahçelerinin kapatılmasından çıktım düşün ki bu kişi de hayvansever olduğunu sanıyor. zaten gerçek anlamda sevgiyi hayvana saygıyı anlatabilsek az çok olur da ..

   Sil
 2. Yaa bu günlük yazma işi iyi oldu çünkü bazı ilginç ayrıntılar yakaladım :). Ben seni İstanbul'da sanıyordum Ege çıktı :). Bir de hayvanlar için yaptığın şey çok güzel :).

  Devamını merakla bekliyorum :).

  Bir de bence Ajda :), ille cover diyorsak da başka favorilerim var :). Bu coverı pek sevmedim, belki dinledikçe :/.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. i from agean diye yazım bile var ama nasıl istanbul sanıyorsun :P
   devamıı yok benimki bir günlüktü :)

   başka cover olarak favorilerin neler peki

   Sil
  2. Ayy tamam hocam kızma 😂😂 ama gerçekten nerede o yazı hiç görmedim 😊

   Hahahaha bi günlük güzelmiş 😂

   Sil
  3. http://hayatagacii.blogspot.com.tr/2017/03/im-from-aegean.html bak burada :)

   hani gün'lük ya bir günlük :P

   Sil
 3. Avcılarla konuşulduğunda doğayı sevdiklerini ve korudukları görülebiliyor.

  Tabi hepsi için değil. Zaten tek derdi afili kıyafetler giyip, güneş gözlükleri takıp üç beş atış yapıp çevreyi kirletip gidenlerden bahsetmiyorum.
  Bunun da ötesinde bu işi sırf "spor" maksadıyla yapanlar var ki bana göre hiç de sağlıklı bir düşünce yapısının ürünü değil.
  Ama en nihayetinde ihtiyacı olmadığı halde "zevk" uğruna bir canlının hayatına son verme düşüncesi aşamasında ayrılıyoruz.
  Samimi olarak sorabilmiş değilim henüz. Hangi gerekçeye dayanarak kendilerini haklı görüyorlar bilemiyorum.
  Hayatın kendisi ve barındırdıkları birer mucize iken bu mucizeleri yok ederek sahip olma fikri bana çok uzak.
  Bu vesileyle bizim gibi hayvanları sevip de "bir şey yapmayan" kişilerden ayrıldığınız noktada sizleri tebrik ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğrudur kendi çaplarında doğayı ve hayvanları koruyorlar hatta söz alan avcı "hayvanseverimiz" söz alırken cümlesine ormanlık arazilere atılan tarım ilaçlarının boş kapları konusunda rahatsızlığını dile getirmişti ama yine de bu onları masum zevk uğruna öldüren bir canlı oldukları gerçeğini değiştirmez "sayın adsız"

   Sil
 4. Keşke insanlara hayvan sevgisi aşılayabilsek... Babaannem her zaman 'hayvanları sevmeyen insanları hiç sevmez' der.
  Sapiens benim de ders için okumam gereken kitaplardan biri :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok derim o sözüü kesinlikle katılıyorum babanene :)
   hangi ders için okuman gerekli ?

   Sil
 5. Tüfek ,Mikrop ve Çelik bir miktar daha bilimsellik taşıyor zannederim , okumadınız ise tavsiye de ederim :D Hayvan demek bile bazen zoruma gidiyor biliyor musunuz , bazıları, çok insandan daha akıllı ; çoğu, birçok insandan daha vefalı bu canlılara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dün itibariyle bitti daha bilimsel bir kitap bekliyordum ama yine de çok zevkliydi :)
   kesinlikle en azından masumiyetleri ve koşulsuz sevgileri var

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...