22 Haziran 2018 Cuma

Candan ' Bir albüm hikayesi


yıl 2009 arkadaşlarla yılbaşı çekilişi yapılmış  hiç kimse kimin çıktığını söylemeyecek diye sözleşilmişse de hemen hemen kimin kime hediye alınacağı" bir şekilde" ortaya çıkmış . Ben de bekliyorum  birisinden hediye hatta beklediğim kişiden dolayı beklentimi de düşürmüşüm .Ortalama bir biblo  türevi gelecek diye düşünüyorum. Neyse hediyeleri verme günü geldi herkesin elinde birer poşet saydık 1-2-3 herkes birbirine uzattı hediyeleri tahmin  edeceğiniz üzere düşündüğüm kişiden başkası yine tahmin edeceğiniz üzere bu albümü hediye etti.Günlerce üzerinde konuştuğumuz çıkacak mı çıkar mı bulabilir miyiz dediğimiz albüm elimdeydi. eve gider gitmez hemen bu albümü dinlemeye başladım .Şebnem ferah'ın kelimeler yetse albümü kadar heyecanlandırmasa da bu albüm beni yeterince heyecanlandırmıştı. 

Sonra yıllar geçti büyüdüm albümü dinledim , kalbim kırıldı tekrar dinledim kalbim kırıldı dinledim kalbim kırıldı dinledim .. Dinledim .. 

Candan ;

(kırık kalpler durağında )Kimini yakıp geçen aşklar incitmiş /Kimini yanlış kararlar yıkıp geçmiş /Kimine yakın dostu ihanet etmiş ... dediğinde  hayatın sillesini yedik kırık kalpler durağında inecek var dedik belki ama devam ettik yaşamaya .

(git'de ) Çok geç olmadan vakit /Günahıma girmeden /Katilim olmadan git /Sanırlar ki sen beni biricik yâr saymıştın ...' dedi Oysaki biliyorduk hep yedekte hep elde var saymışlardı ama  yine de devam ettik yaşamaya.

(Kader'de)Kul kurar kader gülermiş /Bazı hikâyelerin sonu mutsuz bitermiş /Ama kadere inat insanoğlu hayal kurmaya /Yazgım değişir diye inanmaya devam edermiş...' dedi bütün kalp kırıklarına,hesaplar soramadan  çektiğimiz acılara rağmen devam ettik yaşamaya. 

(unutama'da) Bitmek bilmez kapkaranlık geceler boyunca/ Unutma beni unutama beni ...' dedi Ayrılığın acısını kalbinde duyduk ah ettik Unutma beni unutama beni diye diye devam ettik yaşamaya. 

(Yalvaramam) /Acımdan her gün biraz daha ölsem de /Sakın gitme dur diyemem istesem de Sensiz yanarım ... dediğinde yandık,nefessiz kaldık  hatta güneş doğmamasına rağmen  devam ettik yaşama.

(unutursun'da )Bir gün gelir unutursun/Önce yaşayamam zannedersin acından /Ben de gidiyorum kalamam dersin kahrından /Bunun için merhamet dilersin Tanrı'ndan ... dedi duymadı kimse sesimizi bıktılar göz yaşımızdan ama yine de devam ettik yaşamaya.

(ben kimim) Geçimsizim bugünlerde /Kimsesizim bu yerlerde /Değersizim bu ellerde /Çaresizim doğduğum yerde ... dediğinde biliyorduk Gölgesiydik her gün her yerde ama devam ettik yaşamaya. 

(nedense sustum'da) Dün gece seni sevdiğimi söyleyecektim /Sana ihtiyacım var diyecektim /Nedense sustum...  dediğinde bundan korkacak kadar özgür Ve korkup  kaçacak kadar bencilken bile devam ettik yaşamaya.

Devam ettik yaşama kırılan tüm kalp kırıklıklarına rağmen dinlenilen bütün güzel şarkılar eşlik etti hayata devam ettik çünkü hayata devam etmek ile hayatı yaşamak aynı şey değildi bunu çok önceden öğrenmiştik.


(Kader-Candan erçetin)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...